Tėvai

MOKINIŲ NEMOKAMO MAITINIMO ORGANIZAVIMAS VYKDANT UGDYMĄ NUOTOLINIU BŪDU

 

 

***

REKOMENDACIJOS DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ

Skaityti

***

Informacija apie paramą mokiniams, suteikiant nemokamo maitinimo paslaugą, karantino metu

 Jeigu karantino metu, mokinio (priešmokyklinuko) tėvai (globėjai)  neteko darbo, neturi pajamų ir norėtų gauti socialinę paramą, turėtų:

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių išmokų skyriui elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt ar paštu pateikti prašymą-paraišką gauti socialinę paramą mokiniams (SP-11 forma pridedama)

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

                      Vilniaus Žemynos gimnazijoje informaciją apie mokinių nemokamą maitinimą gali suteikti psichologė Šarūnė Saikauskienė el. paštu: psichologas.zemynoje@gmail.com arba telefonu 861042564.

Karantino metu, nemokamą maitinimą gaunantiems mokiniams, išduodami sauso maisto daviniai. Sauso maisto daviniai (kruopos, makaronai, daržovės, sūris, sviestas, aliejus, miltai, kiaušiniai ir kiti ilgesnio galiojimo maisto produktai iš kurių šeimos galės pasigaminti maisto). Maisto davinių produktai kokybiški, įvairūs ir atitinka saugos reikalavimus.

Sudarant sauso maisto davinius, būtina atsižvelgti į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 patvirtinto Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo 19 punkte išvardintas vaikų maitinimui draudžiamas maisto produktų grupes.

DĖMESIO: apie sauso maisto davinių išdavimo datą ir laiką tėvai (globėjai, rūpintojai), kurių mokiniams skirtas nemokamas maitinimas, informuojami per el.dienyną TAMO arba asmeniškai – telefonu.

Sauso davinio išdavimas vyksta pagal laiko graiką (asmeniui – 10 min.), laikantis reikalavimų reguliuoti srautą, kad vienu metu nesusirinktų didelis žmonių būrys.

Informuoti tėvai turi atvykti į ugdymo įstaigą ir pasirašytinai, pateikus asmens dokumentą, mokyklos valgyklos patalpose atsiimti sauso maisto davinius. Rekomenduojama atsiimant laikytis viruso prevencijos rekomendacijų ir nurodymų, nepamiršti asmeninių apsisaugojimo priemonių (pirštinių, kaukės ir kt.), bei atsinešti asmeninį rašiklį.

***

NEMOKAMOS PRICHOLOGO IR PSICHIATRO PASLAUGOS

***

INFORMACIJA APIE DŽEMPERIŲ ĮSIGIJIMĄ IR DĖVĖJIMĄ

  ✅Elektroninės parduotuvės, kurioje galite įsigyti   džemperius, adresas: http://kaiptu.lt (rinkitės laukelį „Parduotuvė“)
  ✅Slaptažodis: MyliuZemyna
  ✅Kaina: 29 eurai.
  ✅Užsakytą džemperį mokinys turi atsiimti parduotuvėje ar pasirinkti kitą atsiėmimo būdą.
  ✅Džemperius galima pasimatuoti adresu Žemaitės g. 21-101, Vilnius. Prieš važiuodami susisiekite +37069836632.

  ️Svarbu! Džemperį galite dėvėti kasdien, išskyrus valstybines ir gimnazijos šventes. Valstybinių ir gimnazijos švenčių bei oficialių renginių metu privaloma dėvėti švarką. Tik švarkas yra būtina uniformos dalis, ar pirkti džemperį, renkasi patys gimnazistai.

Skaitykite daugiau

***

Vilnius vaikų sveikatą kviečia tikrinti nelaukiant rugsėjo
 
Sostinės savivaldybė kviečia profilaktiniais vaikų sveikatos patikrinimais pasirūpinti jau dabar, nelaukiant rudens, mat Vilniuje  ugdymo įstaigas lanko apie 100  tūkstančių vaikų ir visi jie turės pasitikrinti sveikatą prieš naujus mokslo metus. Patikros pažymėjimai galioja vienerius metus nuo jų užpildymo dienos. Vilnius pirmasis įsivedė elektroninius vaiko sveikatos pažymėjimus – tai reiškia, kad tėvams nebereikia gaišti laiko ir nešioti pažymų iš poliklinikos į mokyklą ar darželį.
 
„Džiaugiuosi, kad mums ir toliau pavyksta sėkmingai modernizuoti vilniečiams tėveliams svarbias paslaugas – pasitelkus inovatyvias technologijas, nuo šių metų sausio 1 d. darželinukui susirgus ar dėl kitų priežasčių apsilankius pas gydytoją, tėveliams nebereikia pateikti popierinių pažymų darželiams. Tai palengvina ir mokesčių už vaiko maitinimą mokėjimų administravimą ir supaprastins vidaus apskaitą pačiuose darželiuose. Todėl labai kviečiu besimėgaujant tik prasidėjusiomis atostogomis nepamiršti ir rudens – išvenkite eilių ir jau dabar patikrinkite vaikučių sveikatą bei patogiai įkelkite pažymą iš namų, ar iš ten, kur atostogaujate“, – sako vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams, lankantiems mokyklas ir darželius.

Sveikatos įstaigos primena, kad pas gydytoją, prie kurio vaikas ar pilnametis mokinys yra prirašytas, bei gydytoją odontologą reikia  užsiregistruoti iš anksto. Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas tiek pas šeimos gydytoją, tiek pas gydytoją odontologą yra nemokamas. Patikrinimai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Duomenys susiję su moksleivio sveikatos pažymėjimu tvarkomi elektroniniu būdu ir yra automatiškai perduodami į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.

Susipažinti su darželinukų sveikatos pažymėjimų duomenimis patys darželiai Elektroninėje sistemoje kol kas dar neturi galimybių, bet tėvai turi galimybę patys internetinėje svetainėje www.esveikata.lt sugeneruoti pažymos peržiūros kodą ir jį perduoti darželių sistemos internetinėje svetainėje https://svietimas.vilnius.lt skiltyje „Mano darželis“, pasirenkant „Pažymos“ meniu punktą.

Sparčiai augančiame Vilniuje ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigas lanko beveik 100 tūkst. vilniečių: savivaldybės darželius lanko 29 tūkst. vaikų, daugiau kaip 6 tūkst. mažųjų vilniečių eina į  privačius darželius, mokyklose mokosi daugiau kaip 64 tūkst. moksleivių.

Video medžiaga ->žiūrėti

***

Kaip padėti vaikui turinčiam antsvorio?

Vaikų maitinimo organizavimas

Žiniasklaidoje pastaruoju metu gausu klaidinančios informacijos apie š.m. rugsėjo 1d. įsigaliojusį Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. V-394 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo“. Prašome susipažinti su šiuo dokumentu:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.3B14F18E2B3C/qVPNtWtjlw

 

*****

Profesionali psichologinė pagalba vaikams ir jų tėvams

****

Vilniaus m.moksleivių „PING-PONG“ centras prisidėdamas prie  LR Seimo priimtos rezoliucijos 2015-2020 m. įgyvendinimo – 2018-2019 m. organizuoja

MOKSLEIVIAMS NEMOKAMAS STALO TENISO TRENIRUOTES

Savaitgaliais su pradedančiaisiais dirbs stalo teniso

specialistai – profesionalai.

 Treniruotės vyks šeštadieniais nuo 11.30-13.00

Vilniaus centre, „PING-PONG“ patalpose,Jasinskio g.6,(yra saugi-nemokama  automobilių stovėjimo aikštelė).

Informacija ir užrašymai į grupes tel.   861421414,  867504121

*****

KĄ VALGYS DARŽELIUOSE IR MOKYKLOSE MŪSŲ VAIKAI?

Skaitykite

*****

Tėvų linijoje – visiems prieinama psichologų pagalba

Daugiau nei pusmetį veikianti “Tėvų linija” – vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

Greitoji pagalba sudėtingose situacijose

“Daugiausiai klausimų sulaukiame apie 2-3 metų vaikus ir paauglius. Tai amžiaus tarpsniai, kai itin ryškiai keičiasi vaikų elgesys. Jie nori atsiskirti nuo tėvų, todėl aktyviau reiškia savo nuomonę, pradeda daugiau prieštarauti. Dažnai tėvai pastebėję, kad sūnus ar dukra ėmė elgtis kitaip, nežino, kaip reaguoti. Be to, anksčiau buvę efektyvūs drausminimo metodai, staiga pradeda neveikti”, – pastebi Paramos vaikams centro psichologė, “Tėvų linijos” koordinatorė Jūratė Baltuškienė.

Tokiose sudėtingose situacijose, kai tėvai nežino, kaip elgtis, o neretai jau ir kantrybė senka, greitoji pagalba yra “Tėvų linija”. Profesionalūs psichologai padeda nusiraminti ir surasti konkrečiai situacijai geriausią sprendimą. Svarbu tai, kad konsultacijos yra anoniminės ir informacija neperduodama jokios tarnyboms.

Niekur kitur nedrįstų užduoti tokių klausimų

Ne kartą į “Tėvų liniją” skambinusi 12-metės mama sako, kad prasidėjus dukros paauglystei, kyla begalė klausimų, o pasitarti dėl asmeninių problemų su mokyklos specialistais ji nedrįsta.

Kita, nuo vaikų auginimo rūpesčių pervargusi, mama džiaugiasi, kad veikia “Tėvų linija”, nes čia paskambinusi, ji atgauna pasitikėjimą savimi, pasitikrina, ar tinkamai reaguoja į vaikų elgesį.

Pirmą kartą su “Tėvų linijos” psichologe kalbėjęs tėtis neslepia, kad po konsultacijos jam labai palengvėjo, tarsi akmuo nuo širdies nukrito, nes gavęs konkrečių patarimų suprato, kad problemos tikrai išsprendžiamos.

Atsiliepta į daugiau kaip 630 skambučių

“Itin daug skambučių sulaukiame iš mažesnių miestų ir miestelių. Mat čia sunku ne tik gauti psichologo konsultaciją, bet ir ne visuomet yra su kuo pasitarti iškilus sudėtingai ar konfliktinei situacijai tarp vaikų ir tėvų. Didmiesčiuose gyvenantys taip pat skambina dėl įvairiausių priežasčių. Vieni tiesiog nežino, kaip nuraminti įsiaudrinusią atžalą, kiti klausia konkrečių patarimų, pavyzdžiui, kaip motyvuoti vaiką mokytis, kodėl paauglys negrįžta namo sutartu laiku, kaip reaguoti į vaiko atsikalbinėjimus ir t.t. Taip pat tėvai ieško psichologo pagalbos sau, kilus konfliktui su vaiku”, – sako psichologė J.Baltuškienė.

Iš viso per 6 mėnesius, kai veikia “Tėvų linija”, specialistai atsiliepė į daugiau kaip 630 tėvų, įtėvių, globėjų, senelių skambučių ir padėjo jiems labiau suprasti vaikus, nusiraminti, patikėti, kad moka auginti savo atžalas.

Į Tėvų liniją” skambinkite darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, įgyvendinama kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

 Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti profesionalią, efektyvią, visavertę pagalbą vaikams ir šeimoms. Vykdomos programos: Big Brothers Big Sisters, Antras žingsnis, Vaikystė be smurto, Pozityvi tėvystė”.

 

 Daugiau informacijos:

Vaida Stoškuvienė

Paramos vaikams centro komunikacijos specialistė

Mob. tel. 8 618 84879

El. p. vaida.stoskuviene@pvc.lt

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

„Facebook“ ir Dingusių žmonių šeimų paramos centras pristato dingusių vaikų paieškai skirtą iniciatyvą „Amber Alert“

Kompanija „Facebook“, bendradarbiaudama su Dingusių žmonių šeimų paramos centru, Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, JAV ambasada Lietuvoje, LR vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos policijos departamentu, džiaugiasi galėdama pranešti apie „Amber Alert“ veiklos pradžią Lietuvoje. Iniciatyva, skirta dingusių vaikų paieškai, buvo pristatyta trečiadienį, kovo 14 dieną, Prezidento rūmų ansamblyje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre.

 „Amber Alert“ – tai „Facebook“ funkcija, leidžianti teisėsaugos institucijoms išsiųsti pranešimą su dingusio vaiko nuotrauka ir naujausia informacija, kuri pasiekia visus socialinio tinklo vartotojus, dviejų šimtų kilometrų spinduliu nutolusius nuo vietos, kurioje paskutinį kartą buvo matytas dingęs vaikas.

„Facebook“ vartotojai galės pamatyti „Amber Alert“ pranešimus tik tuo atveju, jei bus įgalinę savo lokacijos rodymą. Gaunami įspėjimai niekuo nesiskirs nuo įprastai savo sraute matomų pranešimų. Tai leis visiems vartotojams paprasčiau dalintis žinute ir padėti greičiau rasti dingusį vaiką. „Facebook“ pasaulyje šia funkcija naudojasi jau daugiau nei 2 milijardai vartotojų, todėl manoma, kad tai taps efektyvia ir galinga priemone greičiau atrandant dingusius mažamečius.

„Esame įsitikinę, kad dingus vaikui, geriausia ką galime padaryti, tai viešinti šią žinią kuo platesniu mastu. Pateikę reikiamą informaciją tinkamiems žmonėms aktualiu laiku, „Amber Alert“ įspėjimų pagalba, padėsime sugrąžinti dingusius vaikus jų šeimoms kaip įmanoma greičiau”, – teigė Emily Vacher, „Facebook“ patikimumo ir saugumo vadovė.

„Mūsų šalimi pasitikėjo kompanija „Facebook“ – esame pirmoji valstybė Šiaurės šalyse, kurioje veikia ši sistema. Galėsime ne tik mokytis ir eksperimentuoti patys, tačiau tapti pavyzdžiu ir kitiems. Mūsų regiono piliečiai itin aktyviai naudojasi socialiniu tinklu „Facebook“ – aš tarp jų. Tai reiškia, kad šios sistemos dėka pasieksime daug žmonių, padėsime Lietuvos policijai, teisėsaugai bei šeimoms“, – „Amber Alert“ sistemos pristatyme susirinkusiuosius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall pabrėžė, kad nėra nieko svarbiau už mūsų vaikų saugumą. „Amber Alert“ dingusių vaikų paieškos sistemos įdiegimas Lietuvoje yra puikus Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo pavyzdys, siekiant saugesnės ir stipresnės visuomenės. JAV ambasada džiaugiasi turėjusi galimybę prisidėti prie šio bendro projekto, pasitelkiančio naujausias technologijas ir strategijas.

„Kai dingsta vaikas, siekiant išvengti tragedijos, svarbi kiekviena minutė. Todėl policijos ir visuomenės bendradarbiavimas yra būtinas ir ypač reikalingas“, – teigė LR Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos džiaugėsi, kad Lietuva prisijungė prie tarptautinės „Facebook“ programos „Amber Alert“. Tikimasi, kad ši papildoma priemonė padidins paieškų efektyvumą, ypač tais atvejais, kai yra pagrindo manyti, kad vaikas buvo pagrobtas arba jis gali tapti kito nusikaltimo auka. Tokiais atvejais sparti informacijos sklaida yra itin svarbi. 

„Lietuvoje jau veikia tarptautinė dingusių vaikų telefono linija 116 000. Tačiau dabar galime džiaugtis dar labiau turėdami galimybę prisijungti prie „Amber Alert“ sistemos, kuri pranešus apie dingusį mažametį padės lengviau į visuotinę paiešką suburti dar daugiau bendruomenės narių”, – sakė Dingusių žmonių šeimų paramos centro vadovė Natalja Kurčinskaja.

Apie „Facebook“

JAV, Kalifornijoje, įsteigta kompanija „Facebook“ yra socialinės žiniasklaidos ir socialinių tinklų platforma. Svetainė buvo sukurta Mark Zuckerberg ir kelių jo koledžo draugų ir pradėjo veikti 2004 m. kovą. Šiandien „Facebook“ veikia daugybėje įrenginių, turinčių interneto ryšį – staliniuose, nešiojamuose ir planšetiniuose kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose. 2017 m. birželį buvo skaičiuota per 2 milijardus aktyvių „Facebook“ vartotojų.

 

Kontaktai pasiteiravimui:

Justina Steiblytė

justina.st@fabula.lt

M +370 699 33158

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

SEMINARŲ PAAUGLIŲ TĖVAMS CIKLAS

Vilniaus šeimos psichologijos centras kviečia į netrukus prasidėsiantį seminarų paauglių tėvams ciklą. Pirmasis seminaras iš šešių vyks jau 2017 m. lapkričio 24 d. 15.30 val. Vilniuje, Apkasų g. 6-8. Seminarų ciklą ves vaikų ir paauglių psichologės: dr. Vaida Kalpokienė bei dr. Rima Breidokienė. Ieškosime atsakymų į Jums daugiausiai susirūpinimo keliančius klausimus, kylančius šiame nelengvame amžiaus tarpsnyje. Kviečiame pasidalinti šia žinia su tais, kuriems ji gali būti aktuali. Iš anksto dėkojame! Daugiau informacijos – prisegtuke arba nuorodoje į mūsų internetinę svetainę

http://www.seimospsichologija.lt/seminarai/seminarai-paaugliu-tevams/

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

Gerbiami tėveliai,

Pastaruoju metu visuomenėje kilo nerimas dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“ įvairiais pavadinimais, pvz., „Mėlynasis banginis“, „Pažadink mane 4.20“. Iš tiesų tai nėra jokie žaidimai, o nusikalstama veika.

Mūsų žiniomis šiuo metu padaugėjo paauglių savęs žalojimo atvejų. Dalis jų gali būti išprovokuoti minėtų „žaidimų“.

Specialistai, dirbantys psichologinių krizių ir savižudybių prevencijos srityje, rekomenduoja:

 • atkreipti dėmesį ir domėtis, su kuo vaikas bendrauja internete ir socialiniuose tinkluose, stebėti vaiko socialinių tinklų paskyras ir grupes, kuriose jis yra užsiregistravęs;
 • atkreipti dėmesį ir domėtis, kokią medžiagą vaikas viešina internete;
 • pagal galimybes, nustatyti „tėvų kontrolės“ funkcijas visuose vaiko naudojamuose įrenginiuose;
 • stebėti vaiko psichologinę būseną;
 • stebėti ar odos paviršiuje nėra įvairių formų pjautinių pažeidimų;
 • atkreipti dėmesį, kad laiku (ar net anksčiau nei įprastai) nuėjęs miegoti, vaikas ryte sunkiai keliasi, atrodo nepailsėjęs;
 • atkreipti dėmesį į vaiko piešinius ir išsaugotas nuotraukas;
 • kilus įtarimui, kad vaikas save žaloja, kreipkitės pagalbos į mokyklos psichologą, socialinį pedagogą ar psichikos sveikatos centruose dirbančius specialistus – psichologą, psichiatrą.

 

Susidūrę su bet kokia informacija apie minėtą „žaidimą“, kuri kelia grėsmę Jūsų ar kurio nors kito vaiko sveikatai bei gyvybei, nedelsdami praneškite policijai.

Atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu kalbėtis su vaiku, jį išklausyti, skatinti vaiką dalintis mintimis ir jausmais, susidūrus su sunkumais, padrąsinti paprašyti pagalbos.

Tėveliai, susidūrę su sunkumais nelikite vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos: http://vpsc.lt/doc_files/Pagalbos%20galimybiu%20lentele%20ziniasklaidos%20priemonems.pdf

Verta perskaityti apie vaikų savęs žalojimą: http://www.vaikulinija.lt/ieskantiems-pagalbos/vaikams-ir-paaugliams/aktualios-temos/saves-zalojimas/#sidebar

Informaciją parengė: Vilniaus PPT, SPPC, Vaikų linija, VPSC Svižudybių prevencijos biuras

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

Azartiniai lošimai. Ką svarbu žinoti paauglių tėvams => Skaitykite

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Bendrosios technologijų programos –> Skaitykite

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Vyksta atranka į emocinės paramos grupę skirtą tėvams, kurių vaikai yra priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų bei interneto. Kalbama apie tuos vaikus, kurie prie kompiuterio ar telefono praleidžia didžiąją dalį dienos, visiškai nesidomi realiu pasauliu ir aplinkiniais žmonėmis, pradeda nelankyti mokyklos, bėga iš pamokų, meluoja tėvams, jais manipuliuoja. Tokie vaikai susiduria su bendravimo sunkumais, emocinėmis ir elgesio problemomis, įvairiais sveikatos sutrikimais. Šių vaikų tėvai dažnai susiduria su neviltimi, nes nebežino kaip padėti vaikui, kokiais būdais jį sugrąžinti į realųjį pasaulį, ir smerkia save už tai, kad negali padėti. Šioje grupėje turėsite galimybę pasidalinti savo patirtimi, suprasti vaiko tokio elgesio priežastis, atrasti būdų spręsti sunkumus, kurie kyla bendraujant su atžalomis. Tad ši emocinės paramos grupė padeda rasti vidinę stiprybę bei atsakymus į rūpimus klausimus.

 Laukiame iš Jūsų atsakymo tel. +370 666 000 50 arba info@azimovas.lt
Psichologijos
ir mokymų centras
info@azimovas.lt
www.azimovas.lt
8
 700 800 09

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

„Bendrakeleiviai“ rengia seminarų ciklą “Vaikai tėvų skyrybų metu ir po jų: ką reikėtų žinoti kiekvienam tėčiui ir mamai”
Tėvų skyrybos veikia vaiko suvokimą apie žmonių santykius, turi didelės įtakos raidai ir net psichologinėms problemoms jau suaugus. Specialiosios žinios tokiu atveju naudingos ne tik tėvams. Kviečiame atsigręžti į savo mažuosius ir pasirengti išbūti drauge su jais šį sunkų metą, kad ateityje pasekmės būtų kuo švelnesnės.

Seminarus ves psichologų komanda: dr. Rasa Bieliauskaitė, Jelena
Trofimova, Asta Groblytė ir Andrius Gota

Plačiau apie seminarus galima pasiskaityti čia:
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-09-04-kaip-padeti-vaikams-isgyventi-tevu-skyrybas/134736

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

viečiame į naująjį Šeimų universiteto sezoną!

Atėjus rugsėjui ir vėl sveikinamės su Jumis linkėdami gerų mokslo metų! Linkime, kad organizuodami savo vaikučių ir visos šeimos užsiėmimus šiais metais, rastumėte laiko maloniems ir naudingiems susitikimams pas mus – Šeimų universitete! Kviečiame Jūsų šeimą pasisemti dar daugiau žinių bei patirties mūsų rengiamose programose!

Šį sezoną renkame grupes į visas Šeimų universiteto programas:
„Pirmieji žingsniai“ (0-4 metų), „Pirmosios raidės“ (4-8 metų), „Pirmieji sprendimai“ (8-10 metų), „Ankstyvoji paauglystė“ (10-13 metų) bei „Paauglystė“ (13-16 metų).

Labai kviečiame išsirinkti tinkamiausią programą pagal savo vaikų
amžių ir REGISTRUOTIS į mokymus jau DABAR! Registracija vyksta tik iki
spalio 1 dienos!

Taip pat norime informuoti, kad šiais metais mūsų programos yra mokamos – 70 eurų šeimai. Šie pinigai bus skirti programos medžiagai atspausdinti, patalpų nuomai apmokėti ir kitoms būtinosioms išlaidoms. Mūsų moderatoriai ir toliau dirbs savanoriškai. Tačiau jeigu kuriai šeimai šis mokestis būtų per didelis – kviečiame apie tai informuoti mus asmeniškai, nes pinigai niekada neturi būti kliūtimi siekiant tobulėti! Išsirinkę Jums tinkamą programą, pakvieskite prisijungti vaikučius auginančius bičiulius, kolegas,  darželio ar mokyklos bendruomenės tėvus, ir turtinkite savo šeimų santykius drauge!

Registracijos anketą bei detalesnę Jus dominančią informaciją rasite:
http://www.seimu.lt/index.php/registracija/38 arba http://www.seimu.lt/.

Jei iškiltų papildomų klausimų, su mumis galite susisiekti info@seimu.lt arba tel.: 8 679 00777.

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Vaiko gerovės komisija aktyvina psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją Vilniaus Žemynos gimnazijoje

Rekomenduojame pasidomėti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informaciniais leidiniais, skirtais mokinių tėveliams: http://visuomene.ntakd.lt/tevams/tevu-vaidmuo-psichoaktyviuju-medziagu-vartojimo-prevencijoje.html

                       Siūlome keletą informacinių pranešimų: „Informacija tėvams apie elektronines cigaretes“; „Kanapės: faktai, kuriuos turėtų žinoti tėvai“, „Narkomanijos prevencija, sveikatos priežiūra bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolė tarp vaikų ir jaunimo (teisiniu aspektu)“.

Vaiko gerovės komisija

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

Ebola viruso protrūkis – aktuali tarptautinio masto visuomenės sveikatai situacija

 Europos komisija atliko paskutinį vertinimą 2014 m. rugsėjo 23 d. ir nustatė, kad:

 • Ekspozicijos rizika bendruomenėje – maža;
 • Ekspozicijos rizika sveikatos priežiūros specialistams Vakarų Afrikoje – didelė;
 • Įvežimo rizika į Europos Sąjungos šalis – galima;
 • Keleivių užsikrėtimo rizika kelionių metu, jei simptominis keleivis – galima;
 • Plitimo rizika Europos Sąjungos šalyse – galima.

                      1. Ebolos hemoraginės karštligės (EHK) sergamumas

Pasaulio sveikatos organizacijos (iki spalio 25 d.) duomenimis, jau užregistruota 10 141 Ebola hemoraginės karštligės atvejų, iš jų 4922 mirties. Susirgimai užregistruoti Gvinėjoje (1553 atvejų, iš jų 926 mirties), Siera Leone (3896/1281), Liberijoje (4665/2705), Nigerijoje (20/8), Malyje (1/1), Senegale (1/0), Ispanijoje (1/0) ir USA (4/1).

Praėjus 42 dienomis po atvejų atsiradimo dvi šalys: Nigerija ir Senegalas yra išbrauktos iš infekuotų šalių sąrašo, nes daugiau susirgimų nenustatyta.

Ebola virusas pirmą kartą buvo nustatytas 1976 metais Afrikoje vienu metu kilusiuose protrūkiuose netoli Ebola upės Kongo demokratinėje respublikoje, kitas – vienoje Sudano teritorijoje.

Viruso kilmė yra nežinoma, tačiau turimais tyrimų duomenimis, Afrikos vaisiais mintantys šikšnosparniai yra pagrindinis natūralus Ebola viruso rezervuaras.

                      2. EHK simptomai ir kiti ypatumai

Ebola hemoraginė karštligė (EHK) – labai sunki, dažnai mirtina liga. Šia liga serga žmonės ir primatai (makakos, gorilos ir šimpanzės).

Liga prasideda staiga ir pasireiškia karščiavimu, silpnumu, raumenų, galvos, gerklės skausmu. Kiek vėliau prasideda viduriavimas, vėmimas, atsiranda bėrimas, sutrinka inkstų ir kepenų veikla, kiek rečiau – išorinis ir vidinis kraujavimas.

Inkubacinis ligos periodas (intervalas nuo užsikrėtimo iki pirmųjų ligos požymių pasireiškimo) trunka 2-21 dieną Užsikrėtęs asmuo gali perduoti virusą kitiems tik pasireiškus pirmiems ligos požymiams. Per visą inkubacinį periodą užsikrėtęs asmuo viruso neplatina.

Jeigu jūs lankėtės teritorijoje, kurioje nustatytas Ebola viruso plitimas ar turėjote sąlytį su įtariamu sergant ar sergančiu EHK asmeniu ir jums prasidėjo ligos požymiai, nedelsiant turite kreiptis medicinos pagalbos.

Kuo skubiau suteikiama medicinos pagalba susirgusiems, tuo didesnė galimybė išgyti. Infekcijos plitimui kontroliuoti labai svarbu nedelsiant pradėti vykdyti infekcijų kontrolės priemones gydymo įstaigoje.

Specifinio gydymo (licencijuotų vaistų) EHK gydyti kol kas nėra. Sunkiai sergantiems ligoniams reikalingas intensyvus palaikomasis gydymas. Dažniausiai tokie ligoniai netenka daug organizmo skysčių (dehidratacija), todėl jiems būtinas skysčių ir elektrolitų atstatymas per intravenines lašelines. Kai kurie pacientai pasveiksta dėl tinkamos medicininės pagalbos.

Ankstesnių EHK protrūkių metu 50 – 90 % ligonių mirdavo. Pastarojo protrūkio Vakarų Afrikoje metu mirštamumas siekia apie 60 %.

                      3. Ebola viruso užkrečiamumas

Ebola virusas į žmonių populiaciją patenka sąlyčio būdu su laukinių infekuotų gyvūnų krauju, išskyromis, organais ar kūno skysčiais. Užsikrėtimas taip pat gali įvykti sąlyčio metu su sergančiais ar kritusiais gyvūnais (šimpanzėmis, vaisiais mintančiais šikšnosparniais, beždžionėmis, miško antilopėmis ir dygliatriušiais) arba tvarkant atogrąžų mišką. Todėl labai svarbu vengti sąlyčio su gyvūnais ir jų lavonais, netvarkyti žvėrienos.

Šio protrūkio Vakarų Afrikos šalyse metu virusas plinta nuo žmogaus žmogui. Užsikrėtimas įvyksta per tiesioginį sąlytį su ligonių krauju, kūno skysčiais arba išskyromis (šlapimu, išmatomis, seilėmis, sperma) per pažeistą odą ar gleivines. Užsikrėtimas taip pat gali įvykti, jei sveiko žmogaus pažeista oda ar gleivinės liečiasi su ligonio krauju ar kūno skysčiais užterštais aplinkos daiktais, pavyzdžiui, suteptais drabužiais, patalyne, per panaudotas adatas.

Nėra įrodymų, kad Ebolos virusas gali plisti per orą, tačiau gali plisti su lašeliais kosėjant ar čiaudint.

Sveikatos priežiūros darbuotojai dažniausiai turi sąlytį su virusu slaugydami EHK sergančius ligonius. Tačiau tai atsitinka tik tuomet, kai medicinos personalas nenaudoja asmeninių apsaugos priemonių arba nevykdo infekcijų kontrolės priemonių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nerekomenduoja namuose slaugyti asmenų su Ebola hemoraginės karštinės požymiais. Tokie ligoniai turi būti izoliuoti ir gydomi specializuotose gydymo įstaigose, kuriose yra kvalifikuotas personalas ir priemonės bei užtikrinta infekcijų kontrolė.

Infekcijos plitimas bendruomenėje vyksta mirusiųjų laidojimo ceremonijų metu. Ebola viruso perdavime didelį vaidmenį vaidina ceremonijų metu tiesioginis sąlytis su kūnu. Asmenys, mirę nuo EHK, turi būti tvarkomi naudojant neperšlampamą apsauginę aprangą ir pirštines. Lavonai turi būti laidojami nedelsiant. PSO rekomenduoja, kad mirusiuosius laidotų specialiai apmokyti asmenys, aprūpinti apsaugos priemonėmis.

Sergantys EHK žmonės užkrečia kitus tol, kol jų kraujyje ar kūno skysčiuose yra randamas virusas.

                      4. Profilaktika

Nors asmenų, keliaujančių į teritorijas, kuriose plinta susirgimai EHK, užsikrėtimo rizika PSO vertinama kaip labai maža, kadangi viruso perdavimas nuo žmogaus žmogui įvyksta tik tiesioginio sąlyčio būdu su sergančiojo asmens krauju ir kūno skysčiais, tačiau atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją Vakarų Afrikos šalyse, į susirgimų skaičiaus didėjimą ir paveiktų teritorijų plėtimąsi, PSO paskelbė nepaprastą ir grėsmingą visuomenės sveikatai situaciją. PSO rekomenduoja atsisakyti nebūtinų kelionių į Ebola viruso paveiktas Vakarų Afrikos šalis. Tačiau ši rekomendacija gali būti koreguojama priklausomai nuo situacijos.

                      5. Bendri patarimai

Pavojus, kad užsikrėsite Ebola virusu, itin mažas. Toliau išvardytos priemonės turėtų padėti visiškai panaikinti pavojų užsikrėsti:

 • venkite tiesioginio sąlyčio su ligonio ar mirusiojo krauju ar kūno skysčiais ir su objektais, kurie galėjo būti užkrėsti;
 • venkite artimo kontakto su laukiniais gyvūnais ir nevalgykite laukinių gyvūnų mėsos;
 • neturėkite nesaugių lytinių santykių;
 • venkite vietovių, kuriose gali būti apsigyvenę šikšnosparniai, pavyzdžiui, urvai, kasybos vietovės;
 • nuolat plaukite rankas su muilu ar naudokite antiseptiką.

Parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė                                                                                                                             Vida Lipeikienė

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Skanus ir naudingas užkandis į mokyklą ar darželį – skaitykite

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Gerb. Tėveliai,

2014-2015 mokslo metais Vilniaus Žemynos gimnazijos bendruomenės mokinius Mokslo metų pradžios šventę kviečiame sutikti pasipuošusius uniformomis.  Uniforma – tai mėlynos spalvos švarkas, kurį galima įsigyti iki rugsėjo 1-osios dienos Vilniaus universalinės parduotuvės 5 aukšte esančioje parduotuvėje „8ToGo“. Detalesnę informaciją apie paslaugos vykdytojus galite rasti elektroniniame tinklalapyje: http://8togo.lt/

Rekomenduojama švarką pirkti liepos mėnesio pabaigoje. Parduotuvėje informuokite personalą, jog atstovaujate Vilniaus Žemynos gimnaziją.

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Reglamentuojantis mokinių nemokamą maitinimą ir mokinio paramą reikmėms įsigyti dokumentas (Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2014-05-14 sprendimas Nr. 1-1816) – Skaitykite

__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

 Visuomenės sveikatos specialistas informuoja, jog pedikuliozė (utėlėtumas)  mokyklose vis dar yra aktuali problema.

Dauguma mano, kad utėlėmis užsikrečiama ir jas platina tik asmens higienos nesilaikantys žmonės. Tačiau utėlėtumas – tai ne vien švaros problema, o liga, kurią reikia gydyti, nes šiais parazitais gali užsikrėsti bet kuris vaikas ar suaugęs. Dažniausiai utėlėmis užsikrečiama vaikų kolektyvuose.

Siekiant užkirsti kelią pedikuliozės plitimui, prašome tėvelius atkreipti dėmesį į savo vaikų asmens, galvos higieną, esant reikalui gydyti pedikuliozę. Užsikrėtus utėlėmis reikia naudoti jas naikinančias priemones. Įvairių tam skirtų priemonių galima įsigyti vaistinėse.

Visuomenės sveikatos specialistas, pagal mokinio sutartį su gimnazija, turi teisę pravesti patikrą pagal epidemiologines reikmes.

Prašome atkreipti dėmesį į savo vaikų sveikatą. Dažnai deklaruojama sveikatos stiprinimo įdėja yra tiesiogiai susijusi su gyvenimo ypatumais, kuriuos lemia tiek atskiras požiūris į savo sveikatą, tiek išoriniai veiksniai, visu pirma gyvenimo sąlygos. Ugdant vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius, reikia atkreipti dėmesį į:

 • Rūkymą
 • Alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimą
 • Ankstyvą, nesaugų lytinį gyvenimą
 • Higieną
 • Fizinį aktyvumą
 • Poilsio ir darbo režimą
 • Sveiką mitybą

Šiuo metu dažni atvejai kai mokiniai ateina į mokyklą nepapusryčiavę ir sergantys pamokų metu alpsta, skundžiasi silpnumu, galvos skausmais. Saugokime savo vaikus, ugdydami sveiką gyvenseną, padedant suvokti kaip visavertę gyvenimo misiją – saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, kokybiškai gyventi, būti sveikiems, gražiems, aktyviems.

Ugdykime sąžininga ir sąmoningą asmenybę.

Visuomenės sveikatos priežiūros asmenybė Vida Lipeikienė